Кика Авеиро: Кафе муабет со Нино Карас за стартапи и Letz.do

Avatar img-thumbnail img-circle

во Интервјуа, ИТ.МК

Денеска вест е лансирањето на Letz.do, па по тој повод и стартап ентузијастот Кика Авеиро на својот YouTube канал објави интервју во форма на кафе муабет со Нино Карас, еден од основачите на Letz.do и CodeWell.

Во интервјуто се зборува за почетоците на Нино и CodeWell, за Letz.do и концептот околу апликацијата.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments