Спонзориран текст

Канцеларии од соништата и прославен 250 вработен – ⋮IWConnect наскоро во нов простор во Битола со јубилејна бројка на вработени

Спонзорирано од IWConnect

во ИТ Кариера, ИТ.МК, Спонзорирани

Уште само неколку денови до големото отворање на новите канцеларии во Битола на Македонската IT компанија ⋮IWConnect, која постои на пазарот од 2004 година. Големата експанзија, следена од желбата да инвестираат во својот роден крај, придонесе до реализирање на идејата на ⋮IWConnect – подготовка на нови канцеларии, во наменски проектиран простор според светски стандарди и со услови кои само една компанија од светски ранг би ги овозоможила за своите вработени. Големото отворање ќе биде на 8 јуни, 2022.

Покрај подготовките на новите канцеларии, како и крајните подготовки за големото отворање, ⋮IWConnect минатата недела го прослави и 250-иот вработен. Имено, четири нови членови на тимот ја заокружуваат оваа бројка. Интензивниот раст на ⋮IWConnect наметна и иновативна работна култура која стана атрактивна за многу нови апликации за работа, со желба да станат членови на тимот, со што ⋮IWConnect изгради свој личен карактер на организација кој е посакуван, а тоа е збир на вредности кои ја прават единствена.

Од денот на основањето во 2004 па сè до денес, ⋮IWConnect, е посветена на континуирано создавање на иновативни решенија и вредност за своите клиенти правејќи ги поконкурентни на пазарот. И покрај тоа што претходните две години беа крајно непредвидливи, тие донесоа голем број на промени и огромен раст за ⋮IWConnect, како што се релокација на канцеларијата во Скопје, и отворање на нови канцеларии во Битола подготвени по светски стандарди. 

Повеќе информации за ⋮IWConnect можете да најдете на www.iwconnect.com

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Напомена:

Ова е комерцијален ПР текст закупен од страна на IWConnect . IT.mk не сноси никаква одговорност за текстот и неговата содржина. Доколку сте заинтересирани да објавите промотивен текст, испратете го на [email protected]