Како се менува Земјата од 1984 до денес на Google Earth

Avatar img-thumbnail img-circle

во Вести

Timelapse функцијата на Google Earth графички ни покажува како се менува земјата последниве четириесетина години. Сателитските снимки ни овозможуваат да прегледаме како Обединетите Арапски Емирати креираат вештачки острови во морето; Како ураганите го менуваат крајбрежјето во Северна Каролина; Како природата го освојува Припјат. Во Македонија може да ги погледнете промените на Дојранското и Преспанското Езеро.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments