Како кинеска компанија испорачува 200.000 пакети дневно

во Свет, Хардвер

Во време кога дроновите и роботските уреди се широко достапни и присутни за лична употреба, секако дека комерцијалниот сектор е чекор понапред. Во видеото може да се погледне како кинеска компанија го има организирано својот дистрибутивен центар за испорака на над 200.000 пакети дневно. Скоро целиот процес е автоматизиран.

Слично е и во магицините на Amazon:

 

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments