Не е изненадување што Тим Кук е воодушевен од проширената реалност. Apple доцни зад Google, но има доволно време и уреди за да го надокнади загубеното време. Компанијата со iOS 11 започнува да ги проширува можностите на технологијата. Досега нема премногу примери за она што може да го направи Apple со надградбата на оперативниот систем, па секоја можност за разгледување на ARKit е добредојдена.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments