Како изгледа iPhone XR расклопен?

iFixit го претстави новиот iPhone XR. Секако, вообичаено претставувањето е со расклопување. Добра вест е дека сервисирањето на деловите кои најлесно се расипуваат, дисплејот и батеријата, е едноставно.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments