Лаптоп компјутерите се супер практични; може да ги носите насекаде со вас; работат и ако ви снема електрична енергија и без UPS; немаат кабли и не зафаќаат премногу простор. Сепак, ако ви текне дека сакате да поиграте потребна е графичка, а тие често се на плоча, па замените не се едноставни.

Сепак во последниот период има повеќе можности за надградба и на оваа компонента. Екстерните графички не се баш новитет, а ова е само уште една можност. Секако со додавање на графичката лаптопот ќе загуби од лесниот пренос, ама на кој му е гајле, кога може да играте Skyrim, нели?

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments