Лаптоп компјутерите се супер практични; може да ги носите насекаде со вас; работат и ако ви снема електрична енергија и без UPS; немаат кабли и не зафаќаат премногу простор. Сепак, ако ви текне дека сакате да поиграте потребна е графичка, а тие често се на плоча, па замените не се едноставни.

Сепак во последниот период има повеќе можности за надградба и на оваа компонента. Екстерните графички не се баш новитет, а ова е само уште една можност. Секако со додавање на графичката лаптопот ќе загуби од лесниот пренос, ама на кој му е гајле, кога може да играте Skyrim, нели?

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk