Како до TEDxSkopje без влезница

во Општо

За жал на бесплатниот настан можат да присуствуваат само 100 гости. Толку дозволува лиценцата.

Но… без грижа! Настанот ќе биде стриман во живо тука.

TEDxSkopje ги повикува сите заинтересирани, но без влезница, да си организираат заедничко следење на настанот, може да си се организирате самостојно со пријателите или пак да организирате преку „meet-up“. Исто така на форумот на IT.com.mk e отворена тема со цел да помогне на заинтересираните да се организираат за заедничко следење.

Дополнително, хаклабот КИКА најави дека и тие организираат место за гледање.

TEDxHacklab на 30 октомври во #skopjehacklab со проектор, наполитанки, пиво и сл. без селекција #TEDxSkopjeSat Oct 16 16:02:10 via web


Еве ја програмата на TEDxSkopje:

Добивај известувања
Извести ме за
guest
4 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
kojo od koj!
kojo od koj!
12 years ago

moreeee izbor eksperti – koj od koj!?

god
god
12 years ago

ќе треба да научиш да читаш прво чедо божјо.

neno
neno
12 years ago

a ako sakam direktno da ucestvvuvam vo ovie 100

Viktr Ars
12 years ago
Reply to  neno

zavrsi prijavuvanjeto