Во 1985 година, откако Стив Џобс заминува од Apple, основа нова компанија, NeXT Inc, која требаше да креира хардвер и софтвер доволно моќни за на нив да може да се прават сложени компјутерски симулации. Компанијата никогаш не го достигна успехот на Apple. Сепак, откако Apple го купи NeXT софтверот, тој е имплементиран и на него се базираат iOS, macOS, tvOS и watchOS.

Ова е кус документарен филм за оваа компанија и за мотивацијата на г. Џобс да покрене уште една компанија од почеток.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk