ИТ Настан: „Pelister.tech“ со ИТ индустријата во лабава атмосфера

Avatar img-thumbnail img-circle

во ИТ.МК

Вообичаено ИТ настаните се организираат во Скопје. Причината за ова секако не е недостаток на квалитетни развивачи и дизајнери во другите градови, па затоа Pelister.tech ќе помогне да се сретне заедницата во Битола.

Настанот е закажан за 19 декември и ќе се одржи во Вино бар Буре. Ова е прва средба, но организаторот ветува дека ќе продолжи да се одржува еднаш месечно. Покана за учество имаат сите од програмери, дизајнери, менаџери до сите други во ИТ индустријата.

Целта на настанот е да го прошири социјалниот круг на ИТ професионалци во Битола и потоа да се споделува знаење помеѓу индивидуалци кои се заинтересирани да ги надградуваат своите вештини.
Средбата е од неформален карактер и првиот настан е фокусиран на запознавање и дискусија околу евентуални теми за следните настани. Со оглед на тоа дека станува збор и за прв настан, ќе биде разгледан и форматот на следните средби.
Учеството, за Pelister.tech се разбира, е бесплатно.
Повеќе податоци за настанот може да дознаете од Facebook-страницата на Pelister.tech.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments