ИТ Настан: Максимизирање на вредноста на отворениот код

во ИТ.МК

„Максимизирање на вредноста на отворениот код“ е наслов на првиот од двата вебинари во организација на Keitaro. Презентер на овој вебинар е Марко Боцевски, основач и технички директор на Keitaro. Како што може да се заклучи и од настанот фокус на вебинарот е отворениот код и сите придобивки од работа со отворен код. Сите заинтересирани можат да се пријават и ќе добијат линк на кој ќе може да го следат вебинарот.

Темите кои ќе бидат разгледувани на вебинарот се:

  • Зошто софтверот со отворен код е толку популарен
  • Како компаниите користат отворен код
  • Важноста на заедницата за отворен код
  • Предизвици при користење отворен код
  • Зошто е важна континуираната усогласеност
  • Нови техники на напад
  • Како да заштедите пари и да ја зголемите прецизноста при ревизија на бесплатен и отворен код
  • Иднината на софтверот со отворен код

Првиот вебинар започнува за неколку часови, па побрзате и „резервирајте ги местата“.


Марко Боцевски е главен технички директор и основач на Кеитаро. Пред Кеитаро, неговото искуство се базира на различни ИТ лидерски позиции во глобални организации со силен фокус на потребите на пазарот и клиентите. Со огромно искуство во софтвер со отворен код, клауд решенија, и управување со животниот циклус на апликации, тој успешно го води растот на Кеитаро уште од самиот почеток, во 2012 година.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] на Keitaro. Овој пат партнер на компанијата е ICS. Како и претходниот и ова е воведен вебинар. Учесниците ќе можат да […]