ИТ Настан: Како да се станете дел од Google Summer of Code 2013?

Во текот на минатиот месец го најавивме овогодинешниот Google Summer of Code кој е настан организиран од страна на големиот Google, на чиј настан минатата година учествуваат околу десетина Македонци.

Со цел студентите подобро да се запознаат со програмата на GsoC и што таа всушност нуди, во четврток (28.03.2013) со почеток од 12 часот на Амфитеатарот на ФИНКИ, луѓето од Слободен софтвер Македонија и Хаклабот „КИКА“ ќе имаат презентација и ќе го споделат своето искуство.

За успешната приказна на македонските студенти кои учествуваа на GSоC можете да прочитате и на официјалниот блог на Google . Доколку сте студент кој сака и ужива во програмирањето, присуството на овој настан е задолжително.

Повеќе детали за настанот можете да најдете на Facebook настанот за презентацијата.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
2 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
3ppp
3ppp
9 years ago

Striming ke ima li?

Boris Kuzmanov
9 years ago
Reply to  3ppp

Тешко… најверојатно не.