Пред неколку дена ја имавме можноста да го тестираме новиот Samsung Galaxy S10+. И да, дефинитивно ги оправда очекувањата!

Телефонот кој што го имавме доаѓаше со следните карактеристики:

  • Боја: Prism Black
  • Големина на екран: 6,4″
  • Резолуција на екран: 3.040 x 1.440 (Quad HD+)
  • Меморија: 128 GB
  • RAM: 8GB
  • Оперативен систем: Android 9.0
  • Батерија: 4100 mAh
  • Камера: Предна камера – 10МP Selfie, 8MP RGB Depth; Задна камера – 12MP Wide-angle, 16MP Ultra Wide, 12MP Telephoto

Покрај камера тестот кој е на самиот крај на видеото, подолу може да ги видите сликите направени со овој уред. Иако читав дека S10+ доаѓа со одлична камера, бев изненадена од тоа колку всушност добри слики може да направите со овој телефон. Instagram профилот ќе ви биде благодарен. 🙂

Не би должела повеќе со пишување, ве оставaм да го погледнете видеото.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Напомена:

Ова е комерцијален ПР текст закупен од страна на Samsung Македонија . IT.mk не сноси никаква одговорност за текстот и неговата содржина. Доколку сте заинтересирани да објавите промотивен текст, испратете го на [email protected]