ИТ форум: Galaxy S4 vs HTC One vs Xperia Z vs iPhone 5

во Мобилни

Кој телефон е најдобар, и кој телефон би го одбрале? Последните „flagship” телефони се слични во цената, имаат моќни перформанси, имаат одлични оперативни систени и преубав дизајн, но секагаш има нешто што ве влече повеќе кон еден од нив, нешто што го прави телефонот како да е направен за вас? Според анкетата на форумот на IT.com.mk, се чини дека HTC One е еден од најпосакуваните телефони во моментот, пред се поради уникатниот дизајн.

„И мене најмногу ме превлекува HTC One со дизајнот. За мој вкус е најличниот телефон на планетава. Квалитетот на изработка е есктра (конечно Iphone не е сам). Galaxy S4 е повеке чаламски, но со најдобри перформанси од сите и одлична камера (исто и како S3), а пак Xperia Z има исто добра камера, водоотпорен е и го прави интересен за кога ќе одам на Закинтос на скуба :D.“, вели Dejan_str.

вклучи се во дискусијата на IT.com.mk. Се што треба за да оставиш коментар и да бидеш дел од ИТ заедницата, е да се зачлениш.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
3 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
asdasd
asdasd
8 years ago

Тражиш = Бараш :)

petarpan
petarpan
8 years ago

ne mozam da se vklucam vo diskusijata zoso nemam tolkuj mnogu pari za da zemam bilo koj od tie telefoni!!!

Виктор Дано
8 years ago
Reply to  petarpan

Но, можеш да искоментираш според дизајнот, оперативниот систем Android vs iOS, што ти се тебе допоаѓа и што тражиш од телефон :)

види ги сите огласи на kariera.it.mk