Истражете ја најдлабоката точка на планетата Земја со Esri Story map

Avatar img-thumbnail img-circle

во Веб, Вести

Според научниците, на западната страна на Тихиот Океан се наоѓа бездната Челенџер – најдлабокото место на нашата планета.

Мапата Esri story ви дозволува да се нурнете во најдлабокото место, да дознаете како е откриено, и како изгледа. За детално запознавање со ова, имате на располагање не само фотографии, туку и фасцинантни факти и податоци.

Истражете ја длабочината тука!

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments