Истражете го светот на Game of Thrones

Последната епизода од последната сезона на Game of Thrones и понатаму ги држи фановите во апсолутна состојба на растревоженост и гнев. Телевизиското шоу можеби е завршено, но не и вашата љубов кон него. Поради тоа, она што ви советуваме да направите е да го посетите следниот сајт и да пробате уште подобро да се запознаете не само со приказната, туку и со ликовите.

На www.vizofthrones.com ќе наидете на исклучително уникатна и комплексна мапа која ви прикажува каде низ светот се снимале одредени сцени. Паралелно со ова, ќе ви дозволи да изберете епизода и да ги истражите сите сцени од неа. Ќе можете и да дознаете повеќе за актерите кои го дале нивниот допринес, како и за тоа кој лик бил убиен. Изберете одреден лик и ќе бидете информирани за тоа колку време ликот гостувал низ сезоните.

Сајтот е вистинско задоволство за истражување и нуди многу, подеднакво интересни (тривијални) факти за една од најгледаните серии.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments