InternetArchive oвозможи симнување бесплатни филмови преку торенти

Avatar img-thumbnail img-circle

во Веб

Internet Archive, страната која бесплатно и легално овозможува симнување на книги, филмови и музика, го промени начинот на кој ги споделува содржините. Од сега содржините ќе може да се симнуваат и преку торент линкови наместо досегашната пракса „direct download“. Покрај оваа промена архивата ја надополнија и со повеќе култни филмски класици меѓу кои и Night of the Living Dead и Charlie Chaplin’s The Vagabond.

За оваа цел достапни се два сервери и се разбира останатите корисници кој симнуваат или ја симнале содржината. Internet Archive се надева дека со ова содржините ќе им бидат достапни и на корисниците со пoспора и помалку стабилна интернет конекција.

За симнување содржини е потребен торент клиент, на пример uTorrent, Azureus или Transmission.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk