Интерактивни видео реклами за Android со Google AdMob

во Мобилни

Налик на видео реклами на AdMob за iPhone, и овие Android реклами ќе бидат визуелни и интерактивни реклами кои ќе се појавуваат при стартување или при користење на мобилните апликации. Рекламите сами ќе ја идентификуваат големината на екранот и резолуцијата, и брзината на мрежата со што ќе се обезбедат квалитетни реклами.

Но, за почеток овие реклами ќе бидат резервирани за развивачите на најпопуларните iOS и Android апликации, се вели во блог постот.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk