Intel-овиот музеј за мене

Museum of me е его трип, ја слави нарцисоидноста на целата култура на друштвените мрежи, сите сме под рефлекторот за бројната публика да не гледа, но… тоа што е кул е реализацијата на овaa визуелизација од Intel. За некои Museum of Me може да биде штета што е само кратко видео, за други можеби и ќе сфатат што се се знае за нив на друштвените мрежи.

Инаку, целата идеја за Museum of Me е всушност начин да се промовираат Intel-овите процесори, што е и одличен маркетиншки потег бидејќи музејот станува вирален.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments