Instagram сега е поголем од Twitter

во Друштвени мрежи

Facebook може да биде задоволен од својата аквизиција за која плати околу милијарда долари во 2012 година. Instagram сега е популарен од Twitter, со над 300 милиони корисници месечно во споредба на 284-те милиони на Twitter.

Ова, според основачот Kевин Систром, е „возбудливо“ и ќе ја мотивира мрежата да продолжи да расне. „Instagram го проверува живиот пулс на светот, не е само за сликање на слатко бебе или кученце“, вели г. Систром. За да го поттикне растот Instagram претстави неколку новини за пронаоѓање на фотографиите и различни теми, со што се надева дека ќе ги мотивира корисниците да фотографираат почесто.

„Фала ви за пасијата, креативноста и поддршката во овие последни четири години. Едвај чекаме да видиме што ќе направите следно“, г. Систром.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments