Информативен сајт за Договорот со Грција и референдумот – „Да разјасниме“

Avatar img-thumbnail img-circle

во feature, ИТ.МК

Да разјасниме“ е нов проект на Горјан Јовановски, мотивиран од различните толкувања на договорот помеѓу Македонија и Грција. Платформата како и „Мој воздух“ ќе има за цел да ги информира граѓаните и да ја зголеми свеста за некои теми и прашања.

Целта на платформата е да им се помогне во политичко и социјално едуцирање на јавноста. Секако на платформата ќе се разјаснуваат актуелни договори кои се интересни за јавноста.

Најверојатно токму овој договор е одличен почеток. Прашањето ја подели јавноста, сите имаат различни мислења. Граѓаните имаат свој коментар, но според дел од споделените податоци бројот на граѓани кои го прочитале договорот е навистина мал.

На страница посветена на првото досие, освен што може да го преземете целиот договор може да ги разгледате и поважните точки од овој договор.

Секако ова е само прво досие кое ќе биде разгледувано. Во иднина ќе има нови „досијеа“ кои ќе помогнат за поинформирана јавност.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk