Илјадници европејци се успаа заради iPhone грешка

Avatar img-thumbnail img-circle

во Мобилни

Тоа им наштети на илјадници iPhone корисници кои задоцнија на работа, предавања и други обврски. Mногу од нив се свртија кон Twitter да споделат искуства, да се шегуваат и да го критикуваат телефонот.

Моменталното решение е да се тргнат сите аларми наместени пред 31 ноември или да се намести алармот еден час порано, барем додека Apple не објави официјална закрпа.

Претходно корисниците од Австралија и Нов Зеланд го имаа проблемот, а наскоро можеби и американските корисници бидејќи следната недела и кај нив се променува сметањето на времето.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
2 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Saso Kuzmanov
13 years ago

Стварно не ми се јасни тие ВОЗРАСНИ луѓе кои чекаат да ги разбуди аларм. Зарем внатрешниот аларм не им проработел после толку време па сами да си станат околу 08.00 часот.

Taurus
Taurus
13 years ago
Reply to  Saso Kuzmanov

Зависи до човекот.
Кај мене внатрешниот аларм работи само во сабота и недела, се активира пред 08:00 часот и постојано го пцујам.
А од понеделник до петок не функционира :)