Игри кои ќе излезат овој месец: Resident Evil, Infinite Warfare, Hitman, Conan Exiles…

во гејминг

Тринаесетти јануари го означува инертното привршување со празничното расположение и започнување со исфрлување на најавените јануарски игри. Ова е месец кој ќе биде запаметен со враќањето на Resident Evil, нов додаток за Infinite Warfare, целосно објавување на првата сезона за Hitman, но и неколку други изненадувања.

Она што нас можеби најмногу нѐ интересира е најновото чедо на Funcom и резултатот од нивното долгогодишно искуство преточено во Conan Exiles.

 • Hatsune Miku: Project Diva Future Tone (PS4) – 10 јануари
 • Rise & Shine (PC, Xbox One) –13 јануари
 • Pit People (PC, Xbox One) ран пристап – 13 јануари
 • Fate/EXTELLA: The Umbral Star (PS4, Vita) – 17 јануари
 • The Flame in the Flood (PS4) – 17 јануари
 • Gravity Rush 2 (PS4) – 20 јануари
 • Dragon Quest 8: Journey of the Cursed King (3DS) – 20 јануари
 • The Turing Test (PS4) – 23 јануари
 • Tales of Berseria (PS4, PC) – 24 јануари
 • Resident Evil 7 (PC, PS4, PSVR, Xbox One) – 24 јануари

 • Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue (PS4) – 24 јануари
 • Memoranda (PC) – 25 јануари
 • Rocketbirds 2: Evolution (PC) – 26 јануари
 • Imprint-X (PC, Mobile) – 26 јануари
 • Double Dragon 4 (PS4, PC)  – 29 јануари
 • Wells (PC, Xbox One) 30 јануари
 • Conan Exiles – Steam Early Access (PC) – 31 јануари

 • Disgaea 2 (PC) – 31 јануари
 • Dynasty Warriors: Godseekers (PS4, Vita) – 31 јануари
 • Divide (PS4) – 31 јануари
 • Hitman: The Complete First Season (PC, PS4, Xbox One) – 31 јануари
 • Call of Duty: Infinite Warfare Sabotage DLC (PS4) – 31 јануари

 • Yakuza 0 (PS4) – јануари
 • Robinson: The Journey (Rift) – јануари
 • Quote – Steam Early Access (PC) – јануари
 • Dual Universe (PC) – alpha in јануари

За повеќе информации, погледнете го последниот извештај: Гејминг новости од минатата недела #16

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] што можеби веќе знаете, Resident Evil 7 излезе вчера, а со него ни донесе и сосема нов […]