Играјте ја Doom играта, но на малку поразличен начин со MiniDoom 2

Нема кој не слушнал за феноменалната пукачка игра во прво лице – Doom. Во раните деведесетти години, Doom беше играта поради која се закажуваа гости кај ретките среќници кои имаа компјутер.

MiniDoom 2 е игра која ќе проба да ја разбуди таквата носталгичност, но од целосно нова димензија. Имено, ако оригиналната игра беше FPS, ова е игра која ја играте како платформер. Се работи за феноменална забава која зрачи низ секое ниво и нуди интересни оружја и непријатели за масакрирање. Искуството ќе биде особено ценето од ретро фанатиците кои нема да можат, а да не ја ценат одличната ретро графика, како и препознатливите звуци.

Секако, не мора да сте ја играле оригиналната Doom за да уживате во оваа игра. Играта може да се игра на Windows или macOS.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments