Играјте ја Doom играта, но на малку поразличен начин со MiniDoom 2

Нема кој не слушнал за феноменалната пукачка игра во прво лице – Doom. Во раните деведесетти години, Doom беше играта поради која се закажуваа гости кај ретките среќници кои имаа компјутер.

MiniDoom 2 е игра која ќе проба да ја разбуди таквата носталгичност, но од целосно нова димензија. Имено, ако оригиналната игра беше FPS, ова е игра која ја играте како платформер. Се работи за феноменална забава која зрачи низ секое ниво и нуди интересни оружја и непријатели за масакрирање. Искуството ќе биде особено ценето од ретро фанатиците кои нема да можат, а да не ја ценат одличната ретро графика, како и препознатливите звуци.

Секако, не мора да сте ја играле оригиналната Doom за да уживате во оваа игра. Играта може да се игра на Windows или macOS.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments