Таблет компјутерите не се едноставни за поправање, многу лепак, малку простор за многу делови, кратки кабли кои се сериозен проблем при сервисирањето. Сепак новиот таблет компјутер на HP Elite x2 1012 G1 е вистинско изненадување. Често уредите кои доаѓаат на помал простор не можат да се поправат, но Elite серијата на HP е исклучок. Речиси сите елементи можат да се заменат. Се што е потребно за сервисирање е штравцигер и смукалка, вели iFixit.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments