Хрватскиот Shoutem со својата петта верзија, подобар од било кога

По осум години работа, хрватската компанија Shoutem ја претстави петтата верзија на платформата. Новата верзија на платформата е споделена и на Product Hunt.

„Shoutem е платформа која овозможува развој на iOS и Android апликации. Платформата обезбедува развојна средина, алатки и можност за промена на некоја од функционалностите или креирање на нова,“ вели  Роберт Секулиќ, од Shoutem.

Платформата овозможува и креирање на апликации без пишување код. Но и целосно менување и прилагодување на алатките и софтверот за креирање на специфични апликации. За сите кои не кодираат, најголемиот дел од функционалностите потрeбни за дизајн на совремна апликација веќе се достапни.

Платформата не помага единствено за креирање на апликацијата. Корисниците можат да ја користат за објавување на апликацијата, но и за анализа на користењето и за испраќање нотификации.

Креирањето на апликации не е евтино. Можноста за поедноставно креирање на апликации за iOS (iPhone), Android и HTML5 за 50 долари месечно најверојатно е примамлива опција за малите и средни компании. Оптимизацијата за iPad се плаќа дополнително (цената на пакетот е 120 долари месечно).

Седиштето на Shoutem е во Њујорк, а равојниот тим е во Загреб.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk