Holidays with Python – Како да научите нова библиотека

Avatar img-thumbnail img-circle

во Совети

Процесот на учење е многу битен, па затоа ова видео опфаќа многу повеќе од самата материја.

Видеото е поврзано со наоѓање на денови кои се празници во одредени држави со помош на Python, но, фокусот е на начинот на процесирање на информации.

При учење на нова материја, има доста предизвици, па видеото покрива како овие предизвици може да се надминат и колку е битно да се размислува критички за добиените податоци.


Напомена – текстот го напиша Костадин Ристовски, тој е автор и на туторијалите.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments