Татјана Џамбазова, од Autodesk е „Technology Whisperer“ и е еден од лидерите на Reality Capture initiative на Autodesk. Во овој говор зборува за рекреирањето на реалноста во дигиталниот простор и како ова може да се искористи. Секако една од примените на оваа технологија ќе бидат виртуелната реалност и 3д принтањето. За можностите на технологијата изгледајте го видеото.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments