Google стартува лего симулатор за Chrome

во Веб, Совети

Lego и аустралискиот Google стартуваа WebGL Lego симулатор. Со Build може да си одберете место и да си креирате ваш 3Д објект. Како што може да видите ние си ја напишавме адресата.

Build е доста интересен, може да се и рече дека е „забава за целото семејство“ но за жал ограничен е само на Австралија и Нов Зеланд. Но, Google во блог пост најави дека ќе работат на тоа да го направат Build достапен во повеќе земји.

Инаку оваа година се слави 50-тиот роденден на Lego.

[youtube]BQnRIRSvHJg[/youtube]

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk