Google+ наскоро ќе дозволи да се користат псевдоними

во Друштвени мрежи

Google Plus ќе дозволи да се користата псевдними, соопшти главниот за друштвените мрежи во Google, Вик Гундорта на Web 2.0 Summit. Ден пред оваа најава, основачот на 4Chan, Кристофер moot Пол исто на Web 2.0 Summit ги искритикува Google+ и Facebook дека ги принудуваат луѓето да користат еден идентитет.

Кога стартуваше друштвената мрежа, Google бришеше цели профили кои беа со псевдоним, дури и профили со вистинско, но чудно име. Тогашната строга пракса за вистинските имиња сега г. Гундорта ја замени со „планираме да поддржиме псевдоними во иднината“.

Тој на Web 2.0 се појави на сцената заедно со ко-основачот на Google, Сергеј Брин, за да разговараат за друштвената мрежа Google+ која има над 40 милиони корисници, но во таа бројка не се додадени корисниците на Google Apps. Официјалната бројка ќе се дознае „за неколку дена“. Целото видео е подолу.

Watch live streaming video from web20tv at livestream.com

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk