Google+ наскоро ќе дозволи да се користат псевдоними

во Друштвени мрежи

Google Plus ќе дозволи да се користата псевдними, соопшти главниот за друштвените мрежи во Google, Вик Гундорта на Web 2.0 Summit. Ден пред оваа најава, основачот на 4Chan, Кристофер moot Пол исто на Web 2.0 Summit ги искритикува Google+ и Facebook дека ги принудуваат луѓето да користат еден идентитет.

Кога стартуваше друштвената мрежа, Google бришеше цели профили кои беа со псевдоним, дури и профили со вистинско, но чудно име. Тогашната строга пракса за вистинските имиња сега г. Гундорта ја замени со „планираме да поддржиме псевдоними во иднината“.

Тој на Web 2.0 се појави на сцената заедно со ко-основачот на Google, Сергеј Брин, за да разговараат за друштвената мрежа Google+ која има над 40 милиони корисници, но во таа бројка не се додадени корисниците на Google Apps. Официјалната бројка ќе се дознае „за неколку дена“. Целото видео е подолу.

Watch live streaming video from web20tv at livestream.com

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk