Google Instant достапен во Хрватска, Бугарија, Србија… a во Македонија?

во Веб, ИТ.МК

Google Instant е прабарување во реално време, односно резултатите се променуваат во моментот додека куцате со дополнително предвидување на бараниот термин. Google Instant може да го пробате на Google.com.

Во меѓувреме, локалниот Google.mk пребарувач го доби и инстант прегледувањето на страни.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
5 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Трајче
Трајче
11 years ago

секогаш може да користи site: .mk на обичниот гугл. ама пак, шо ви се мешам во штипки. живеј

Трајче
Трајче
11 years ago

А кој користи .мк? :)

Ванчо Орданоски
Reply to  Трајче

Тој што пребарува македонски домени. И што не користи borg.mk

Анонимен
Анонимен
11 years ago

Како што знам тоа и кај нас го има.. Незнам од каде ви се податоците

@ViktrArs
11 years ago

Податоците се од Google, но станува збор за google.MK не google.COM пребарувачот.

види ги сите огласи на kariera.it.mk