Google и ThinkStock ја бараaт вашата помош за собирање на сток фотографии

во Веб, Општо

Сигурно сите до сега сме имале задача да направиме некоја презентација и ни биле потребни неколку фотографии. А кога се работи за презентација што сакаме да ја споделиме со неколку луѓе, можеби и најдобар начин да ја создадеме презентацијата е преку Google Drive.

Според објавата на Google Drive на Google+, компанијата има направено договор за соработка со ThinkStock и ги повикува корисниците да изберат кои фотографии најмногу им се допаѓаат од галеријата на ThinkStock.

“Кога пишувате презентација или некој документ, вистинската фотографија може да вреди илјада зборови.“, пишуваат од Google. „Затоа на почетокот на оваа година додадовме галерија со сток фотографии во Google Drive. За да ви помогне да ја пронајдете вистинската слика и да ја додадете бесплатно.“

Корисниците може фотографиите да ги номинираат преку оваа форма.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
sincerely_makedonec
sincerely_makedonec
10 years ago

Vo MK poveke se isplati da najmish fotograf (bidejki e eftino sve kaj nas) otkolku da kupish stock fotografii. Zemi od oglas covek shto slika/snima na svadbi i malce photoshop skillz i gotovo… Za razlika od USA