Google Chrome има скриена игра за кога немате интернет

Avatar img-thumbnail img-circle

во Совети

Дали знаевте дека во Google Chrome прелистувачот има скриена игра? Играта може да ја играте секој пат кога немате пристап до интернет, а станува збор за едноставна игра во која сте во улога на препознатливиот диносаурус на кој треба да му помогнете да ги одбегне кактусите.

Играта започнува со притискање на Space-копчето по што под диносаурусот се појавува земја и почнува да трча, а вие со притискање на Space треба да му помогнете да ги прескокне кактусите. Иако едноставна, играта се разбира не може да дојде без hi-score кој ви покажува колку најдалеку сте стигнале во претходните играње додека чекаате да го поправат вашиот интернет.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments