GitLab.com по грешка избриша продукциска датабаза

во Веб, Софтвер

Веб-базираниот GIT (архива која се користи во програмирање за зачувување верзии) GitLab.com се соочува со сериозен проблем и недостапност на сајтот откако по грешка е избришана продукциската датабаза на сајтот.

Компанијата се обидува да ги врати од бекап податоците, а процесот го пренесува во живо на YouTube:

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

Matrix IT Global Services Macedonia

Junior QA

Netcetera

iOS Engineer

Концептива

DevOps engineer

види ги сите огласи на kariera.it.mk