GGS06E18 – Journey to the Savage Planet, Dead Static Drive

Avatar img-thumbnail img-circle

во ИТ.МК

Оваа епизода на GG започна со легендарното тизер видео и првата официјална најава на подкастот. По потсетувањето на минатото време беше за пат во иднината и потсетување дека наскоро не очекува и презентацијата на PlayStation 5.

Во епизодата има простор за AMD Threadripper и што носи напредокот на игрите, интернет и хардверот општо во поле на стримингот.

Journey to the Savage Planet и Dead Static Drive се „главните“ видеоигри оваа епизода.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

Melon, part of Kin+Carta

Android Developer

Matrix IT Global Services Macedonia

Product Operations

Matrix IT Global Services Macedonia

Software Developer

види ги сите огласи на kariera.it.mk