GGS06E12 – Најочекуваните игри за 2020 и “највечи” гивавеј оваа година

во гејминг, ИТ.МК

Ова е предновогодишната епизода на GG со најголемиот гивавеј оваа година. Секако имаше повеќе содржини како најдобри игри најавени за 2020 година и колку ќе чини новиот PlayStation 5.

Мало потсетување дека во 2020 излегуваат: Last of Us 2, Doom, The Last Campfire, Hollow Knight Silksong, Halo Infinite, 12 Minutes, Elden Ring, Half-Life Alyx, Cyberpunk 2077, Carrion и Ori and Will of the Wisps. Останатите игри кои ќе не држат ненаспани во 2020 може да ги видите во видеото.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk