По самиот наслов на епизодата може да заклучите што беше актуелно минатата недела во светот на видеоигрите и гејмингот. Секако станува збор за Blizzcon настан без кој е тешко да се замисли денешниот гејминг и целата сцена. Иако од најавуваните изненадувања немаше ништо (Blizzard не претстави нова франшиза) настанот и оваа година беше одличен за љубителите на Worldo of Warcraft, Diablo и Overwatch.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments