Новата епизода на GG.MK е околу хардвер. Мотивирани од Microsoft и контролерот за лица со хендикеп, GG направи епизода на која главната тема е хардвер за лица со хендикеп. За сите за кои ова не е доволна причина да ја изгледаат епизодата, GG заборуваат и за Imperator: Rome, новата стратегија на Pardox; новата Call of Duty: Black Ops III и FAR: Lone Sails. Дополнително, ако досега не сте претплатници ова е вистинското време да ги поддржите. За неполн месец е најавено уште едно доделување на награди на кои главната награда најверојатно ќе биде PlayStation 4.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments