Триесет и третата епизода на GG е за Tekken 7 и Филип „FiGi“ Георгиев, најдобриот Tekken играч. FiGi е урбана легенда и речиси ниту еден муабет за „тепачки“ игри не може да помине без да биде споменат. Сите фанови можат и да ја видат колектор едицијата на играта.

Во оваа епизода може да ги погледнеме и трејлерот за Extinction, но и Rime и Star Trek Bridge Crew VR.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

МАКЕДОНИЈА осигурување АД Скопје Виена Иншуренс Груп

Оглас за вработување на ORACLE DBA

Matrix IT Global Services Macedonia

Senior Technical Support Team Lead

види ги сите огласи на kariera.it.mk