GG ПОДКАСТ S08E03: Nintendo Switch OLED, Back 4 Blood, Metroid Dread

во гејминг, ИТ.МК

Нова епизода на најпопуларниот подкаст за видеоигри во Македонија ГГ ПОДКАСТ со куп нови игри, најави за игри и трејлери за филмови и серии. Покрај игрите во оваа епизода има простор и за хардвер, а овој пат тоа е баш гејмерски – новиот Nintendo Switch OLED. Новата верзија е скоро идентична со претходната освен подобар екран и нова малку поиздржлива батерија. Какви се искуствата со Nintendo Switch по повеќе години користење на конзолата на Данко и Бобо може да слушнете во оваа епизода.

Од игри има простор за новиот мод на Hearthstone – Mercenaries, Metroid Dread, Back 4 Blood

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post GG ПОДКАСТ S08E03: Nintendo Switch OLED, Back 4 Blood, Met… appeared first on […]

види ги сите огласи на kariera.it.mk