GG ПОДКАСТ S07E27: Valheim VR, Diablo 2 Resurrected, Monster Hunter Rise

во гејминг

Во оваа епизода се чини ненамерно ама фокус е на ретро игрите и на римејк. Mass Effect Legendary Edition, Age of Empire IV, Hot Wheels, Diablo 2 и носталгијата се дел од оваа епизода. За да не биде баш сè ретро се погрижија со Valheim VR и Monster Hunter Rise.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

Matrix IT Global Services Macedonia

Software Developer

Matrix IT Global Services Macedonia

Junior QA

Matrix IT Global Services Macedonia

Backend Developer

види ги сите огласи на kariera.it.mk