GG ПОДКАСТ S07Е26: Игри што го смениле гејмингот засекогаш, Grit, RE:8

Avatar img-thumbnail img-circle

во гејминг

Кои игри имаат најголемо влијание на промените во гејмингот е темата на оваа епизода на GG POTKAST. Епизодата започна со Space Jam, Resident Evil World of Demons и Grit. Секако изборот на влијателни игри мораше да биде ограничен и ќе биде изборот на Гораст, Данко, Бобо и Паци.

Без разлика која е вашата игра може да ја изгледате епизодата и секако ќе уживате во потсетување на легендарни наслови.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments