GG PODKAST S07E09: Golden Joystick Awards 2020, WoW: Shadowlands, Assassin’s Creed Valhalla…

Avatar img-thumbnail img-circle

во Вести

Куп трејлери за нови видеоигри што ќе излезат следната година и Golden Joystick Awards 2020 се дел од оваа епизода на GG.MK. Најголема локална вест е најавата за A1 Game Fest, онлајн гејминг настан најавен за декември.

Што се однесува до видеоигрите, новата експанзија за World of Warcraft: Shadowlands и Assassin’s Creed Valhalla се фокус на епизодата.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk