GG Подкаст S06E29: Gears Tactics и Assassin’s Creed Valhalla

Avatar img-thumbnail img-circle

во гејминг

Мали технички проблеми не ја спречија епизодата која започна со разговор за огромното протекување на податоци за неколку популарни игри. Најголемата жртва на ова протекување е „Last of us 2“, а во епизодата можете да го слушнете размислувањето на Гораст, Данко, Бобо и Паци на оваа тема.

Секако има простор за неколку игри како Gears Tactics и Assassin’s Creed Valhalla. За жал поради технички проблеми гостинот не успеа да се вклучи во епизодата, но ова останува за новата или некоја следна епизода.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments