GG.MK S03E06: Специјални гости Елисавета Нојковска и Мајкл Когелер

Avatar img-thumbnail img-circle

во гејминг, ИТ.МК

Најновата епизода на GG.MK има не еден, туку двајца гости. Специјална причина за гостувањата е враќањето на конференцијата Microsoft Визија. Како дополнување на овој настан Гораст имаше интервју со претставникот на Microsoft за регионот, Мајкл Колгер.

Што се однесува за игрите, сепак имаше доволно простор да се дискутира за неколку игри. Со Dishonored 2 и Watch Dogs 2 епизодата беше во знакот на продолженијата на големите хитови…

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments