GG.mk S02E35: Топ 5 најдобри и најлоши филмски адаптации на игри

во ИТ.МК

Изгледа дека Warcraft the Movie помина добро според дечките од GG.mk, ако се суди според нивните оценки и инспирација да направат листа на топ 5 најлоши и најдобри филмски адаптации на игрите. Убедливо SuperMario и Street Fighter се најлошите филмови направен со сценарио од видеоигри, но кој е најдобриот?

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments