GG.mk S02E31: Разговараме за Sea Hero Quest со невропсихологот Катерина Каранфиловиќ

Дали може игра да помогне со деменцијата? Sea Hero Quest е тема на новата епизода на GG.mk кои ја поканија невропсихологот Катерина Каранфиловиќ да им помогне да ја разберат деменцијата. Играта тврди дека може да им помогне на истражувачите да ја истражат и да помогнат во спречување на деменцијата. Игрите веќе „не се бабароги“ вели чичко Менде, алтер-егото на Гораст.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments