GG.mk S02E22: Впечатоци од Intel Extreme Master во Катовице

во гејминг, ИТ.МК

Intel Extreme Masters е еден од најголемите европски гејминг турнири кој се оддржа по десети пат во Катовице, Полска. Оваа година Гораст од GG.mk го посети настанот, и неговите импресии освен што сè е „многу скупо“, беше дека се работи за фантастичен настан. 22-рата епизода на GG.mk е посветен на е-спортот и големиот турнир, за неговата организација, и за некои рецензи на нови игри како The Culling, Stardew Valley, The Flame in the Flood.

Disclaimer: IT.mk е медиумски партнер на GG.mk бидејќи веруваме дека гејмингот е добро хоби и одличен е-спорт.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments