GG.mk S02E20: Најјаките тепачки игри во историјата!

во гејминг, ИТ.МК

Внимание: Дваесетата епизода на GG.mk вклучува многу насилство, крв и вандализам! Но, токму тоа е причината зошто играме игри, нели? Гостин во оваа епизода е Фиџи, eксперт во насилни игри кој ќе им помогне на Гораст, Данко и Бобо да ги изберат најдобрите ретро тепачки игри. Соодветно, се рецензира и најновата Street Fighter V.

Disclaimer: IT.mk е медиумски партнер на GG.mk бидејќи веруваме дека гејмингот е добро хоби и одличен е-спорт.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments