GG.mk S02E18: Мрдни или умираш!

во гејминг, ИТ.МК

Move or die! Заборавете на ААА наслови, на добра графика, на реални симулации… сто пати до сега се докажа дека ако играта има добар гејмплеј, тогаш сите ќе сакаат да ја играат. Тоа е пример со Move or Die, аркадна игра која „тежи“ само тристотина мегабајти, но која е апсолутно фантастична и забавна. Не ни верувајте на нас, погледнете ги реакциите на дечките од GG.mk. Погледнете ја последната епизода:

Disclaimer: IT.mk е медиумски партнер на GG.mk бидејќи веруваме дека гејмингот е добро хоби и одличен е-спорт.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments